Druga porcja wrażeń

Kolejni zafascynowani uczestnicy jubileuszu wydania 50 numeru gazetki UNSERE SCHULE postanowili opisać swoje wrażeniami z tego niepowtarzalnego eventu. Tak jak poprzednio zachowaliśmy oryginalną pisownię. Zapraszamy do czytania:

Dzień Jubileuszu 50 numeru gazetki Unsere Schule zapamiętam do końca życia. W przeddzień tego ważnego wydarzenia nie mogłam spać całą noc. Rano podekscytowana pojechałam do szkoły i już nie mogłam się doczekać, kiedy będę mogła wziąć udział w tej wspaniałej zabawie. Słyszałam wiele pochlebnych komentarzy na szkolnych korytarzach i zazdrościłam osobom, które mogły sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w 1 z 5 specjalnie przygotowanej konkurencji. Ja niestety nie miałam takiego szczęścia, ponieważ było tyle chętnych uczestników, że nie mogłam nawet podejść do stoisk z konkursami. Jednakże z chęcią wsłuchiwałam się w przepiękną melodię niemieckojęzycznych utworów puszczanych w tym czasie. Nawet spisałam sobie kilka tytułów, ażeby móc wieczorami puszczać je sobie i przy herbacie pitej z kubka pomalowanego na wzór niemieckiej flagi, rozkoszować się nimi i wspominać ten piękny dzień. Z niecierpliwością czekam na kolejny Jubileusz gazetki Unsere Schule i proponuję świętować w ten sposób choćby co piąte wydanie :) Pozdrawiam. (N21)

Bardzo mi się podobało, w tle leciała niemiecka muzyka, która uzmysłowiała nam gdzie się znajdujemy. Wszystko działo się w miłej atmosferze. Cóż tu mówić po prostu super ;) (N21)

Dzień 31.10 na długo utkwi mi w pamięci. Jest to jubileusz 50 wydania gazetki szkolnej Unsere Schule. Podczas tej uroczystości uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych konkursach, do wygrania były dodatkowe punkty, co było naprawdę świetnym pomysłem! Mam nadzieję, że redakcja szkolnej gazetki ma wiele innych ciekawych aspektów, co stwarza miłą atmosferę w naszej szkole. Główne podziękowania należy kierować do Pana mgr Konrada Pajewskiego. Dzięki niemu na usta cisną się słowa "ICH LIEBE DEUTSCH!" (N21)

Dzień 31.10.2012r. był świetnym dniem, ponieważ szkolna gazetka UNSERE SCHULE obchodziła jubileusz wydania 50-tego numeru. Przyznać muszę, że ten wyjątkowy dzień był naprawdę super, była dobra muzyka, świetne konkursy, a przebieg całej imprezy był wyśmienicie przygotowany. Pozdrawiam organizatorów i życzę gazetce kolejnych 50 numerów. ;) (N21)

Mi bardzo się podobał dzień jubileuszu wydania 50 numeru gazetki Unsere Schule. Były ciekawie i zabawne konkursy, w niektórych nawet uczestniczyli moi znajomi z klasy. W taki dzień można podszkolić swój język niemiecki. (N21)

Dnia 31.10.2012 w świetlicy szkolnej odbyło się super wydarzenie, a mianowicie jubileusz wydania 50 numeru gazetki szkolnej UNSERE SCHULE. Można było brać udział w różnych konkursach, które były bardzo dobrym sposobem zaciekawienia uczniów językiem niemieckim. Było pięć różnych stoisk z ciekawymi zadaniami, za które mogliśmy dostawać plusy. W tle było słychać przepiękna muzykę niemiecką, między innymi utwory Matthiasa Reima. Chciałbym bardzo podziękować opiekunowi gazetki, który to wszystko cudownie zorganizował. Bardzo mi się podobało i chciałbym więcej takich świąt, w których można poznać lepiej kraje niemieckojęzyczne. (N21)

Konkurs ,który przeprowadzono 31 października w auli szkolnej odbył się w spaniałej atmosferze przy fantastycznej niemieckiej muzyce. Dzięki takiemu pomysłowi przy każdej stacji można było zdobyć jednego plusa, trzy plusy składały się na jeden bonusowy punkt. Oczywiście co za tym idzie, doskonalenie Języka Niemieckiego ,który uwielbiają wszyscy uczniowie. Kto uwielbia j.niemiecki brał udział w tych konkursach;)) (N21)

Witam. Jako że niestety nie miałem okazji uczestniczyć w Wielkich Obchodach Jubileuszowych Gazetki Szkolnej "Unsere Schule", a co za tym idzie nie mogę napisać opinii na temat tego dnia, postanowiłem wyrazić swoją opinię o stronie internetowej www.unsereschule.cba.pl

Myślę, że już dłuższy czas uczniowie ZSOiT w Jeleniej Górze długo czekali na tego typu inicjatywę. Kiedy w końcu na języku niemieckim w klasie Pana Nauczyciela mgr Konrada Pajewskiego, a zarazem założyciela gazetki szkolnej, uczniowie się dowiedzieli, że powstała, większość zapewne po przyjściu ze szkoły od razu wpisała adres strony...Wśród nich byłem także ja. Opiszę teraz moje wrażenia na dzień dzisiejszy.

O bannerze już co prawda pisałem w poprzedniej opinii, jednak nie w sposób jest go pominąć, gdyż jest ważnym elementem tejże strony internetowej. Banner, ze sprytnym i zapewne nieprzypadkowym ułożeniem i kolorystyką liter uświadamia osobie wchodzącej na tę witrynę, że Nasza Szkoła jest czymś o wiele więcej, niż miejscem do nauki i zdobywania wiedzy. Jest przede wszystkim spokojną oraz godną zaufania ostoją dla uczniów, gdzie można spędzić swój czas w miłym towarzystwie rówieśników i Szanownego Grona Pedagogicznego.

Kolejną rzeczą na stronie godną uwagi jest pokazanie ostatnich wpisów zaraz na stronie głównej. Jest to dobre, ponieważ wchodząc na stronę od razu widzimy, co się nowego dzieje z naszą gazetką szkolną.

Fajną sprawą jest również umieszczenie materiałów na stronie na temat języka niemieckiego. Pomoże to z pewnością pogłębiać naszą wiedzę na temat tego języka naszych zachodnich sąsiadów - Deutschland.

Zakładka Muzyka jest również atrakcyjna, gdyż można tam nie tylko dowiedzieć się czegoś nowego na temat piosenkarzy niemieckich, ale także na temat ich utworów.

I wreszcie najważniejsza rubryka, bez której strona by nie miała sensu zaistnieć. Jest nią mianowicie rubryka pt. "UNSERE SCHULE". Jest to istna kopalnia wiedzy, dzięki której osoba wchodząca na tę stronę internetową może się dowiedzieć o historii naszej szkoły od 2006r.

Moim zdaniem jest to bardzo ważne, aby w jednym miejscu były zgromadzone takie skarby, jakimi są kolejne numery "Unsere Schule". (N21)