Ich liebe Deutsch

ICH LIEBE DEUTSCH

 

Uczucie do języka obcego można wyrażać na różne sposoby. Nasi czytelnicy wybrali 2 z nich: Łukasz W. postanowił narysować przepiękny plakat, a Alicja M. napisała kilka ciepłych słów n.t. ulubionego przez nią języka niemieckiego. A najważniejsze jest jak zawsze jedno: szczery przekaz! 

 

Autor plakatu: Łukasz W.

 

Alicja M. napisała:

Ich liebe Deutsch! Powtarzam to sobie każdego dnia. Język niemiecki poznałam kilka lat temu i od razu go pokochałam. Jest wiele powodów dlaczego tak się stało.

PONIŻEJ PRZECZYTASZ CAŁY TEKST!

Na początku spodobała mi się jego prostota, która jest jego wielką zaletą. Każdy przy odrobinie chęci może się nauczyć tego pięknego języka i to w niedługim czasie. Podoba mi się jego brzmienie. Jest takie prawdziwe i pełne emocji w każdym słowie. Na przykład wyznanie miłości brzmi dużo subtelniej, niż w zwyczajnym i nudnym języku angielskim, którego używania powinno się zakazać. W szkole lekcja języka niemieckiego to nie tylko nauka, ale także przyjemność, a wręcz można powiedzieć, że przywilej. Jednakże nie wszyscy to doceniają. Ja na każdą lekcję idę z uśmiechem i od rana nie mogę się jej doczekać. Bardzo cieszę się, że jest możliwość poczytania gazetki szkolnej ”Unsere Schule” w tym cudownym języku. Zawsze znajduję tam ciekawe artykuły, zagadki, nowe i interesujące słowa, a jej szata graficzna dodaje przyjemności w czytaniu. Język niemiecki gości też w moich ulubionych piosenkach. Jedną i zdecydowanie najlepszą z nich jest piosenka pt. ”Ich liebe Deutsch” zespołu UnsereSchuleBand. Jej refren to moje życiowe motto. Żałuję, że nie poznałam wcześniej uroku i wyrafinowania jakim emanuje nasz ukochany język niemiecki.

JUŻ WKRÓTCE NOWY KONKURS DLA NASZYCH WIERNYCH CZYTELNIKÓW!