Matthias Reim

Matthias Reim jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarzy niemieckich. Reprezentuje on według mnie muzykę Pop-Rock, ale w niemieckich sklepach najszybciej znajdziemy go na półkach z muzyką pod szyldem Schlagermusik.

Urodził się 26. listopada 1957 w Korbach (30 km od Kassel). Studiował germanistykę i anglistykę. Jednak muzyka okazała się w jego życiu najważniejsza. Na początku swojej kariery komponował głównie dla innych wykonawców.

Przełomem okazała się piosenka „Verdammt, ich lieb’ Dich”

z jego pierwszej firmowanej swoim nazwiskiem płyty „Reim”, która ukazała się w 1990 roku. Singiel ten został sprzedany w ilości 2,5 miliona egzemplarzy i 16 tygodni był na szczycie niemieckich list przebojów. Jest to do tej pory niepobity rekord! Cały longplay sprzedał się 1.670.000 razy.

Mimo tak wielkiego sukcesu popadł w kłopoty finansowe, ponieważ oszukany został przez swojego menadżera. Matthias jest ojcem 4 dzieci (każde z inną kobietą). Obecnie mieszka na Majorce. Praktycznie każdego roku wyrusza w trasę koncertową po krajach niemieckojęzycznych. Dwa razy wystąpił także w Görlitz, czyli zaledwie 70 km od Jeleniej Góry.

Ciekawostką jest, że Matthias współpracował w swoim czasie z grupą Ich Troje, a kilka piosenek tego zespołu to covery utworów Reima.

Matthias wydał jak dotąd 14 albumów studyjnych, wiele singli oraz kilka składanek. Zainteresowanych całą dyskografią piosenkarza odsyłam na poniższe linki:

http://www.discographien.de/alle_cds_von_Matthias+Reim.htm

http://de.wikipedia.org/wiki/Matthias_Reim