Warsztaty w GÖRLITZ 2013

WARSZTATY W GÖRLITZ 2013

Tematem mojego reportażu będzie wycieczka na warsztaty do Görlitz.
Twórcą pomysłu wyjazdu do Görlitz był pan Konrad Pajewski, który chciał pokazać uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze prawdziwe niemieckie miasto, które posiada prawdziwych Niemców z krwi i kości.

Podczas naszej podróży do Görlitz, która odbyła się 7 października 2013 roku, rozmawialiśmy oraz dyskutowaliśmy, co możemy spotkać w tym pięknym i niemieckim mieście. Kiedy dotarliśmy na miejsce była pochmurna i deszczowa pogoda, ale ciekawość oraz radość, że poznamy prawdziwych Niemców wcale nie przeszkadzała uczniom w tejże wyprawie, której pomysłodawcą był pan Konrad Pajewski.

W tym momencie ja oraz koleżanka, jako reporterzy gazetki i portalu UNSERE SCHULE, zaczęliśmy robić zdjęcia tego pięknego i niesamowitego miasta oraz przeprowadziliśmy cztery wywiady z uczestnikami warsztatów. Zadaliśmy naszym uczestnikom 5 pytań. Kiedy skończyliśmy przeprowadzać wywiady musieliśmy już wracać do naszego autobusu, który znajdował się na granicy polskiej.

Uczestnicy idący na granicę polską byli zadowoleni i szczęśliwi, że spotkali prawdziwych oraz bardzo miłych Niemców. Przez całą drogę powrotną rozmawiali oraz zachwycali się miastem Görlitz.

Przy następnej wycieczce do Görlitz będę ja i moja koleżanka jako reporterzy oraz główny pomysłodawca pan Konrad Pajewski. Będziemy wtedy znowu opisywać i razem zachwycać się tym niesamowitym niemieckim miastem.

Autorem tekstu i zdjęć jest Adrian Grądalski (reporter gazetki oraz portalu UnsereSchule)

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIECIE PONIŻEJ!